Een lekker stuk appeltaart. Met een bakje thee of AIP chocolademelk. En misschien een toefje kokosroom of een bolletje nice-cream…mmmm. Waarom zou je daar niet van kunnen genieten, alleen maar omdat je een speciaal dieet volgt?
En jawel, hier heb je ze: mijn heerlijk simpele appeltaart, zonder melk, ei, suiker, noten, glutenvrij, AIP. Die toch gewoon naar échte appeltaart smaakt!!
Dit receptje vraagt niet veel werk, het is echt doodeenvoudig. Je zal het keer op keer weer maken. En ervan smullen met het hele gezin, net zoals wij hier thuis doen.
Trouwens, bewaar ook een paar taartpunten in de vriezer, hé, voor later. Het is echt top om zo’n ready made appeltaartje even op te warmen in de oven als vieruurtje.
PS Met hetzelfde deeg maak je ook deze fantastische bramentaartjes.
Afdrukken
Appeltaart – zonder melk, ei, suiker, noten, glutenvrij, AIP
- Voorbereidingstijd: 20 minuten
- Kooktijd: 35 minuten
- Totale tijd: 55 minuten
- Genoeg voor: 8 à 10 taartpunten 1x
Ingrediënten
Voor het deeg:
100 gr kokosmeel
100 gr bakbananenmeel
100 gr kokosolie
1 eetlepel gelatinepoeder
3 eetlepels honing
½ theelepel kaneel
Een snuf zeezout
Voor erop:
3 à 4 appeltjes (ongeveer 450 gr)
1,5 eetlepel ahornsiroop
½ eetlepel gelatinepoeder
1,5 theelepel kaneel
300 ml kokosroom (of kokosmelk)
Bereidingswijze
- Verwarm oven voor op 170°C. Neem een ronde taartvorm van 22 cm, best met een losse bodem, dan komt de taart er makkelijker uit. Vet de vorm goed in met flink wat palmvet (of kokosolie), ook de randen niet vergeten.
- Weeg de kokosolie af en doe in een stalen beslagkom, laat in de oven even smelten.
- Weeg intussen de twee meelsoorten af en doe er het gelatinepoeder, het kaneelpoeder en het zout bij. Alles door mekaar mengen.
- Neem de kokosolie uit de oven en meng hier de honing onder.
- Meng nu de droge ingrediënten stukje bij beetje door de olie. Vorm dan een bal van het deeg en laat even rusten.
- Snijd de appels in schijfjes en verwijder de klokhuizen. Meng ze in een kom met de ahornsiroop en kaneel voor de topping.
- Neem de deegbal en leg die in het midden van je ingevette taartvorm. Duw met je handen het deeg gelijkmatig uit naar alle kanten, tot de hele bodem en de zijkanten bedekt zijn. Tip: maak de hoek tussen de bodem en de rand niet te dik.
- Schik de appelschijfjes in een cirkelvorm op de taart, laat ze als dakpannetjes mekaar overlappen. De kom niet uitspoelen!
- Doe dan in de kom van de appeltjes de kokosroom en het gelatinepoeder. Even mengen en over de appeltjes uitgieten.
- In de oven schuiven en 35 minuten bakken. Dan het ovendeurtje openen en de heerlijke geur van appeltaart door je huis laten stromen.
- Nu komt het moeilijkste stuk: je laat de taart best goed afkoelen voor je ze uit de vorm haalt, dus even geduld!
- Serveer als toetje, ontbijt of wanneer je maar zin hebt. Smakelijk!
Notities
Voor een grotere bakvorm, van 26 cm diameter, gebruik de volgende hoeveelheden:
Voor het deeg: 130 gr kokosmeel, 130 gr bakbananenmeel, 130 gr kokosolie, 1,5 eetlepel gelatine, 4 eetlepels honing, 1 theelepel kaneel, 1/8 theelepel zeezout
Voor erop: 4 à 5 appeltjes, 2 eetlepels ahornsiroop, 3/4 eetlepel gelatinepoeder, 2 theelepels kaneelpoeder, 400 ml kokosroom (of kokosmelk)
Trefwoorden: AIP, paleo, koolhydraatbeperkt, glutenvrij, graanvrij, zonder zuivel, zonder ei, zonder melk, lactosevrij, zonder noten
Comments
hallo Catharina,
Ik zien dat je geen rozijnen gebruikt, is dit omdat deze niet goed zijn voor AIP?
Ik vind rozijnen af en toe lekker ergens doorheen maar weet niet of dit kan?
Weet jij dit? en weet jij welke ik dan eventueel kan gebruiken?
Alvast bedankt
Groetjes Karin
Hoi Karin,
Op zich zijn rozijnen OK, maar er zit meestal zonnebloemolie op en dat is niet toegestaan bij AIP omdat het ontstekingbevorderend is. In onze AIP steungroep op Facebook werd wel melding gemaakt dat de krenten van het merk Horizon (bio) géén olie zouden bevatten, ze zijn oa te koop bij Ekoplaza. Als je de etiketten leest, vind jij misschien nog wel meer AIP-geschikte rozijnen/krenten, laat het ons dan zeker weten! Ik vind rozijntjes en krenten ook heel lekker, je zou ze zeker aan dit recept kunnen toevoegen, misschien even laten wellen in water om ze lekker sappig en dik te maken.
Veel bakplezier!
xxx Catharina
Super
Ik ga op zoek en zal het zeker laten weten.
Bedankt voor je antwoord!
Groetjes Karin